o nas

Wszystko zaczęło się w 1992 roku,

Nasi rodzice podjęli ryzyko wejścia w spółkę i otworzyli delikatesy o nazwie „Blask”, które dały początek całej sieci sklepów i istnieją do dziś. Pierwszy sklep spożywczo-monopolowy czynny całodobowo oferował towary „zza lady”.

Dla wygody naszych klientów z czasem został zmieniony na samoobsługowy. Rodzice sami dbali o jego zaopatrzenie, jeździli na giełdę spożywczą oraz do hurtowni. Każdą złotówkę inwestowali w towar. Bywało tak, że po towar jeździli dwa razy dziennie, bo to co przywieźli rano sprzedało się, a puste półki zniechęcały klientów do robienia zakupów. Początkowo nie było kas, a wszelką sprzedaż i dokumentację notowanoŚwiadectwo ochronne ręcznie w zeszytach.

Wspólnicy pojawiali się i odchodzili, ostatecznie postanowiono, że lepiej interes prowadzić samemu. Bywały ciężkie chwile i nieprzespane noce, ale opłacało się…

Nowy Blask

Na podstawie wiedzy i doświadczenia zdobytego przez rodziców, a także własnej praktyki polegającej na próbach i błędach udało nam się stworzyć własne zasady funkcjonowania i zarządzania, dzięki czemu byliśmy w stanie otworzyć kolejny sklep.

Dzisiejsza Polska Sieć Handlowa „Delikatesy Blask” (której znak firmowy i nazwa są zastrzeżone) liczy szesnaście sklepów (dwanaście sklepów powstało tylko w latach 2009-2010) a ich ilość z roku na rok rośnie. Sklepy są dobrze zatowarowane w produkty delikatesowe oraz wyposażone we wszelkie potrzebne sprzęty, klimatyzację, komputery. Wszelka księgowość prowadzona jest przez biuro rachunkowe, a towary dostarczane przez dostawców bezpośrednio do sklepów.

Blask to zdrowie - sponsoring i drużyna piłkarska

W Blasku nie myślimy wyłącznie o pracy. Poza rozwijaniem sieci delikatesów postanowiliśmy zająć się działalnością społeczną. Delikatesy Blask sponsorują rozwój i karierę ponad 200Zwar - Delikatesy Blask młodych piłkarzy (od 7 do 15 lat) trenujących w klubie piłkarskim Zwar - najstarszym zespole z warszawskiej dzielnicy Wawer. Kolejne sezony juniorów Zwaru to nieustanne podnoszenie poziomu piłkarskiego i osiąganie przez klub lepszych wyników. Cieszymy się, że możemy brać w tym udział.

Pamiętając o satysfakcji jaką mamy ze sponsorowania młodych piłkarzy Zwaru postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych nieco starszych pracowników. Efektem było powołanie a następnie zgłoszenie do PLPH (Praskiej Ligi Piłki Halowej) pierwszej, dorosłej drużyny Delikatesów Blask. Kadra piłkarska, którą posiadamy stanęła na wysokości zadania i z sukcesami rywalizuje w kolejnych edycjach rozgrywek (awansując nawet do zaszczytnego grona mistrzó PLHP).

Chcesz zostać aktywnym członkiem wydarzeń piłkarskich, o których piszemy? Nie czekaj, przyjdź do Blasku.

Współpraca i franczyza

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otwarciem własnego sklepu lub prowadzicie działalność w branży spożywczej, serdecznie zapraszamy do współpracy.

Nasze sklepy Dołącz do nas